Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku

Jesień to jedna z najpiękniejszych pór roku, charakteryzująca się różnorodnością kolorów, specyficznym klimatem i charakterystycznymi zmianami w otaczającym nas środowisku. Drzewa zaczynają tracić swoje liście, które opadają na ziemię, tworząc kolorowe dywany, a ich szum pod stopami stanowi charakterystyczny dźwięk jesieni, dodający nostalgiczny nastrój. Jesień bywa kapryśna pod względem pogody. Może pojawić się deszcz, mgła, wiatr, a nawet pierwsze opady śniegu jednak wciąż jest to doskonały czas na wycieczki, ponieważ oferuje on malownicze krajobrazy, przyjemny chłód i unikalne doznania związane z tą porą roku.

Jedną z atrakcji, które mamy wam do zaprezentowania są ruiny Zamku w Czchowie. Była to niegdyś niewielka warownia powstała w Czchowie nieopodal Nowego Sącza. Przez wieki dobudowywane były kolejne części zamku. Na wzgórzu zamkowym dominuje wysoka wieża nazywana basztą, która powstała w tym miejscu by kontrolować szlak handlowy biegnący wzdłuż Dunajca. Jest to najstarszy murowany element pochodzący z przełomu XIII/XIV wieku, zaś dalsze części były dobudowywane stopniowo w kolejnych wiekach. Do naszych czasów ostała się jedynie baszta, jednak dzięki pracom rekonstrukcyjnym, możemy łatwiej wyobrazić sobie, jak wcześniej wyglądała warownia.

Odwiedzanie takich miejsc pozwala odkryć tajemnice historii, które kryją się wśród malowniczych ruin zamku. Podczas wizyty na tym niezwykłym terenie możesz ujrzeć wspaniały widok panoramy z wysokości ruin, który pozostanie w Twojej pamięci na zawsze. Wyruszając na takie fascynujące wycieczki pozwolisz sobie na chwilę zanurzenia się w atmosferze przeszłości, gdzie historia splata się z pięknem przyrody.