Dzień Zdrowego Odżywiania

11.04.2024r. w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Odżywiania. Akcja ta miała na celu promocje zdrowego odżywiania oraz aktywności fizycznej. W ramach tego dnia gościliśmy prelegenta Pana mgr inż. Marka Zborowskiego z wydziału lekarskiego i nauki o zdrowiu Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, który przybliżył młodzieży szeroką wiedzę na temat zdrowego żywienia oraz negatywnych skutków spożywania energetyków. Zaprezentowane informacje zostały również uzupełnione o wyniki badań ankietowych, które zostały przeprowadzone wśród naszej młodzieży na temat spożywania napojów, w tym napojów energetycznych.

Kolejnym gościem naszego wydarzenia był Pan Tomasz Goliński – dietetyk oraz trener personalny, który w ciekawy sposób rozmawiał z uczniami na temat aktywności fizycznej, suplementach diety, a także zwrócił uwagę na jakość spożywanych przez nas produktów.

Uzupełnieniem tego wydarzenia był kiermasz owocowo – warzywny zorganizowany we współpracy z wolontariuszami oraz uczniami klasy 1d, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie mogli spróbować zdrowych przekąsek owocowo – warzywnych oraz napojów na bazie świeżo wyciskanych owoców. Mamy nadzieję, że zdrowe odżywianie stanie się naszą codziennością, a także sprawi, że świadomość wyboru potraw
i składników będzie o wiele większa.

Ogromnie dziękujemy klasie 1d oraz wolontariuszom, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu, dając uczniom wiele radości i cennych wskazówek. Podziękowania kierujemy również Radzie Rodziców oraz Stowarzyszenie Sądecki Elektryk, którzy wsparli finansowo nasze szerokie działania na rzecz profilaktyki zdrowia.