Góry i alpinizm

Stary Sącz

Spotkanie „Ekoturystów” ZSEM z Aleksandrem Lwowem redaktorem naczelnym czasopisma „Góry i Alpinizm” oraz autorem książki „Zwyciężyć znaczy przeżyć. 20 lat później” w Starym Sączu.

W sobotę (11 stycznia) o godz. 15.30 w cyklu „Spotkania Podróżnicze w Starym Sączu” uczniowie koła turystycznego Ekoturysta z klasy 1k TE uczestniczyli w prelekcji pt. „Moje zimy w Himalajach". Była to opowieść Aleksandra Lwowa 4-krotnego zdobywcy ośmiotysięczników, redaktora naczelnego czasopisma „Góry i Alpinizm” o modnym obecnie himalaizmie zimowym w Himalajach i Karakorum. Prelekcja połączona była z nowym poszerzonym wydaniem książki która ukazała się w ostatnich tygodniach. „Zwyciężyć znaczy przeżyć. 20 lat później”.Aleksander Lwow jest jednym z najbardziej znanych polskich himalaistów i alpinistów. Wspina się od 1970 r. Uczestniczył w wyprawach m.in. na Mont Everest, BroadPeak, Manaslu i Lothse.

Opinie uczniów:
"Bardzo podobało mi się spotkanie z podróżnikiem. Dowiedziałem sie wielu ciekawych faktów na temat Mont Everest, Broad Peak." - Grzegorz Żelasko
"Takie spotkania w ciekawy sposób zastępują nam lekcje geografii. Możemy się dowiedzieć dużo więcej niż na zwykłych zajęciach bo są to bezpośrednie doświadczenia turystów i poznajemy kraje od bliższej nam strony. Prezentacja była bogata w zdjęcia, co wzbogaciło jeszcze przekaz podróżników." - Michał Szkarłat
"To kolejna okazję do głębszego poznania świata." - Dariusz Cabała
"Książka jest fantastyczna moja pasja są góry więc i temat jest mi bardzo bliskiwarto uczestniczyć w takich spotkaniach."

Autor:
Michał Samek


© 2017 - Piotr Sokołowski & Mariusz Kudłacz