Plakat

Spotkanie z podróżnikiem

Szwajcaria

Kolejne odwiedziny podróżnika z Grupy „Trzask” miały miejsce 25.02.2016. Tym razem w świetlicy szkolnej zagościł Pan Ryszard Stabach – założyciel grupy „Trzask”. Prowadzący pokazy fotografii, podróżnik, człowiek którego pasją jest zatrzymywanie czasu na matrycy fotograficznej. Zaprezentował niezwykle barwny materiał z podróży ukazujący Szwajcarię jako „potęgę alpejską”. Przedstawił także liczne istotne informacje, masę ciekawostek, sytuacji i przygód, które miały miejsce w czasie trwania wyjazdu.

Szwajcaria jest jednym z najbogatszych państw w Europie. Państwo to nie należy do Unii Europejskiej, dlatego, aby się tam dostać konieczny jest paszport. Po przekroczeniu granicy państwa zmieniają się obowiązujące przepisy drogowe, o czym wspomniał pan podróżnik. Podczas wykładu wspomniane były również bardzo wysokie mandaty za przekroczenie prędkości.

Wizytówką Szwajcarii jest bardzo dobrze znany ser, zegarki, scyzoryki, samochody, oraz największa fabryka czekolady – Nesstle. Nie można oczywiście zapomnieć o banknotach, które tam wymieniane są na złoto.

Podróżnik odwiedził wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Berno – miasto, w którym znajduje się siedziba rządu Szwajcarii. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, że maskotką tego miasta jest niedźwiedź. W tym dniu każdy z nas posiadł jakąś wiedzę na temat tego kraju.


© 2017 - Piotr Sokołowski & Mariusz Kudłacz