Rajd Elektryka

Rajd Elektryka 2017

Jesienny Rajd Elektryka 30.09.2017
Jubileusz 130–lecia ZSEM
Góry — Las — Przygoda — Historia
Podsumowanie

W dniach 29-30 września 2017 roku odbył się jak co roku organizowany przez Szkolne Koło Geograficzne „EKOTURYSTYKA” na czele z p. Anną Chronowską Rajd Elektryka. W teren wyruszyło 21 klas. 20 z nich wędrowało szlakami Beskidu Sądeckiego, jedna pojechała zwiedzać Europejską Stolicę Kultury czyli Wrocław.

Uczniowie, którzy pozostali na Sądecczyźnie zaczynali swoje trasy m.in. od Łabowej, Piwnicznej, Rytra, Krynicy czy Obidzy. Choć nie wszystkie trasy rajdu były łatwe nikt z nauczycieli, ani z uczniów się nie poddał. Wszyscy przebyli swoje trasy bardzo sprawnie i z uśmiechem na twarzy.

Grupy, które wyruszyły w dwudniowe trasy nocowały m.in. w takich schroniskach jak: „Chata Magóry ”, „Bacówka Wierchomla”, „Stanica Harcerska w Kosarzyskach”, „Chata Cyrla” czy Przehyba.

Podsumowując, w rajdzie wzięło udział ponad 600 osób w tym 46 nauczycieli oraz rodziców.

Słuchając relacji uczniów: na rajdzie panowała bardzo przyjazna atmosfera, a pogoda dopisała. Wszyscy z uczestników wrócili w całości, z ogromnym uśmiechem na ustach. Rajd był dla wszystkich chwilą wytchnienia od szkolnych prac i obowiązków.

Sebastian Jaworecki


© 2017 - Piotr Sokołowski & Mariusz Kudłacz