logo_ekoturystyka

Rajd Elektryka 2017

Podsumowanie

Ostatnie dni września uczniowie Elektryka spędzili na górskich szlakach Beskidu Sądeckiego. Wędrowali z plecakiem i piosenką turystyczną. Celem rajdu było pokazanie jak bardzo wędrówki górskie łącza pokolenia.

W dniach 28 i 29 września 2017 uczniowie Elektryka wraz z wychowawcami, licznymi nauczycielami wyruszyli na kolejny Rajd Turystyczno-Krajoznawczy. Przez dwa dni szlaki turystyczne Beskidu Sądeckiego należały do Elektryka. Wyruszyło 17 klas, ponad 500 uczniów oraz ponad 50 nauczycieli z plecakami, śpiworami i piosenką turystyczną.

Grupy rajdowe zaczynały wędrówkę z Rytra, Piwnicznej, Krynicy Górskiej, Szczawnicy. Uczniowie spragnieni górskich wrażeń i atmosfery schroniska nocowali: w Chacie Górskiej Cyrla, schronisku na Hali Łabowskiej, schronisku na Przehybie. Uczniowie zrobili piękne zdjęcia ze zdobycia szczytów Turbacza, Durbaszki, Trzech Koron, Jaworzyny Krynickiej, Łabowca oraz platformy widokowej na Woli Kroguleckiej i Głębokiego Jaru.

W tym czasie jedna z klas czwartych odbywa wycieczkę do Elektrowni Niedzica - najwyższej w Polsce zapory ziemnej. Uczniowie zakończyli wędrówkę górską ciepłym posiłkiem, ogniskiem i wspomnieniami ze szlaku. Uczestnikom dopisywała piękna pogoda, wspaniała atmosfera, piękne jesienne widoki.

Opiekun Ekoturystów
A. Chronowska


© 2017 - Ekoturystyka ZSEM